Strona główna » Strony Ukryte » ZALECENIA ODŻYWCZE - dla lekarzy


ZALECENIA ODŻYWCZE

Przy opracowywaniu zaleceń dietetycznych wzięto pod uwagę kilka czynników: poziomy pierwiastków śladowych pacjenta, proporcje, typ metaboliczny jak też wartość odżywczą każdego składnika pokarmowego tj. białek, węglowodanów, tłuszczów, witamin oraz związków mineralnych. Opierając się na tych ustaleniach można zalecać tymczasowo spożycie pewnych składników pokarmowych przy jednoczesnym unikaniu innych, w celu poprawienia procesów biochemicznych.

 

OGÓLNE WSKAZÓWKI ODŻYWCZE DLA OSOBY Z WYSOKIM METABOLIZMEM

* ZWIĘKSZYĆ SPOŻYCIE ŻYWNOŚCI BOGATEJ W BIAŁKA PURYNOWE. Produkty bogate w białka purynowe to: wątroba, nerki i serca. Inne źrodła to sardynki, tuńczyki, mięczaki, kraby, homary i ostrygi. O ile nie podane są inne informacje, spożycie żywności o dużej i umiarkowanej zawartości białka purynowego powinno stanowić w przybliżeniu 30% całkowitej wartości kalorycznej spożycia dziennego.

* ZWIĘKSZYĆ SPOŻYCIE MLEKA I PRODUKTÓW MLECZNYCH takich jak: sery, jogurt, śmietana i masło (niesolone). Zwiększyć spożycie orzechów i ziaren takich jak migdały, orzechy włoskie, orzechy ziemne, masła orzechowego i pestek słonecznika. O ile nie podane są inne informacje, spożycie żywności o wysokiej zawartości tłuszczów powinno stanowić w przybliżeniu 30% całkowitej wartości kalorycznej spożycia dziennego.

*ZMNIEJSZYĆ SPOŻYCIE WĘGLOWODANÓW w tym węglowodanów nierafinowanych. Nie zaleca się częstego spożywania pokarmów będących źródłem węglowodanów takich jak; kasze, pszenice pełnowartościowe i ich produkty, aż do przeprowadzenia następnego testu. Spożycie węglowodanów w postaci nierafinowanej powinno stanowić w przybliżeniu 30% całkowitej wartosci kalorycznej spożycia dziennego.

*UNIKAĆ WSZYSTKICH CUKRÓW I NIERAFINOWANYCH WĘGLOWODANÓW. Obejmuje to biały i brązowy cukier, miód, cukierki, słodkie gazowane napoje, ciasta, ciastka, alkohol i biały chleb.

 

NIŻEJ WYMIENIONE SUPLEMENTY POKARMOWE POWINNY BYC ZAŻYWANE TYLKO Z POSIŁKAMI CELEM ZWIĘKSZENIA WCHŁANIANIA I UNIKNIĘCIA ZABURZEŃ ŻOŁADKOWYCH.

ZALECANY SUPLEMENTPRZED POŁUDNIEMW POLUDNIE PO POŁUDNIU
SYM PACK101
MIN PLEX B111
COPPER PLUS 101
VITAMIN E PLUS 101

 


TE ZALECENIA MOGĄ NIE UWZGLĘDNIAĆ TYCH PIERWIASTKÓW, KTÓRYCH POZIOMY MIESZCZĄ SIĘ PONIŻEJ POZIOMU TZW. IDEALNEGO, A Z KOLEI MOGĄ UWZGLĘDNIAĆ TE PIERWIASTKI, KTÓRYCH POZIOMY PRZEKRACZAJĄ TZW. IDEALNY POZIOM ODNIESIENIA NA ZAŁĄCZONYM WYKRESIE ANALIZY PIERWIASTKOWEJ TKANKI WŁOSA. TO NIE JEST PRZEOCZENIE. PEWNE PIERWIASTKI BĘDĄ WZAJEMNIE ODDZIAŁYWAĆ Z INNYMI PIERWIASTKAMI PODWYŻSZAJĄC LUB OBNIŻAJĄC POZIOMY PIERWIASTKÓW W TKANKACH. PRZEZNACZENIEM TEGO PROGRAMU JEST ZRÓWNOWAŻENIE POZIOMÓW PIERWIASTKÓW W ORGANIŹMIE PACJENTA WYKORZYSUJĄC ICH WZAJEMNE ODDZIAŁYWANIA.STOSOWANIE SIĘ DO TYCH ZALECEŃ NIE POWINNO TRWAĆ ZBYT DŁUGO BEZ POWTÓRNEGO PRZEPROWADZENIA ANALIZY PIERWIASTKOWEJ TKANKI WŁOSA. JEST TO KONIECZNE DO OBSERWACJI POSTĘPÓW I DOKONANIA KONIECZNYCH ZMIAN W ZALECENIACH DIETETYCZNYCH, O ILE SĄ POTRZEBNE.SPECJALNA UWAGA: SUPLEMENTY POKARMOWE NIE ZASTĘPUJA WŁAŚCIWEJ DIETY. SĄ ONE JEDYNIE DODATKOWYM ŹRÓDŁEM CZYNNIKÓW ODŻYWCZYCH, A ZATEM NIE MOGĄ ZAJĄĆ MIEJSCA POKARMÓW ODPOWIEDNIO ZRÓWNOWAŻONEJ DIETY.OSTATECZNA DECYZJA DOTYCZĄCA PODAWANIA W/W PREPARATÓW SUPLEMENTACYJNYCH NALEŻY ZAWSZE DO LEKARZA PROWADZĄCEGO

Laboratorium Pierwiastków Śladowych Sp. Jawna
ul. Biskupia 38/6, 04-216 Warszawa, Polska,
tel./fax: +48-022 879 81 62

 
wejdź