Strona główna » Strony Ukryte » TYP METABOLIZMU - dla lekarzy


TYP METABOLIZMU

WYSOKI METABOLIZM, TYP 2

Profil analizy pierwiastkowej tkanki włosa wskazuje, że jest to osoba z Wysokim Metabolizmem Typu 2, charakteryzującym się dominującym układem współczulnym oraz wysoką czynnością nadnerczy razem z obniżoną czynnością tarczycy. Profil ten wskazuje na ostry stres i prawdopodobny proces zapalny. Stan ten może w rezultacie doprowadzić do niedoboru energii podtrzymującej procesy życiowe i powodować występowanie zmian w nastroju i wahań poziomów energii.

Przy ustalaniu suplementacji i zaleceń dietetycznych bierze się pod uwagę zarówno typ metaboliczny jak i jego podtyp. W wyniku badań zdefiniowano dwa typy metaboliczne i osiem podtypów (po cztery dla każdego typu). Stopień w jakim pacjent ujawnia cechy charakterystyczne danego typu metabolicznego zależy od czasu trwania danego profilu pierwiastkowego, jak i konkretnego rozkładu poziomów poszczególnych pierwiastków śladowych.

NASTĘPNY TEST ANALIZY PIERWIASTKOWEJ TKANKI WŁOSA

Zaleca się przeprowadzenie następnego testu dwa miesiące po rozpoczęciu programu suplementacyjnego. Podtypy metaboliczne jak np. Typ 2 mogą być wynikiem ostrego stanu i z tego powodu mogą ujawniać reakcje metaboliczne szybciej niż Typ 1.

Laboratorium Pierwiastków Śladowych Sp. Jawna
ul. Biskupia 38/6, 04-216 Warszawa, Polska,
tel./fax: +48-022 879 81 62

 
wejdź