Strona główna » Strony Ukryte » WPROWADZENIE DO ANALIZY PIERWIASTKOWEJ TKANKI WŁOSA

WPROWADZENIE DO ANALIZY PIERWIASTKOWEJ TKANKI WŁOSA

Włosy zbudowane są z grup komórek macierzystych tworzących mieszki włosowe. W fazie wzrostu włosy ulegaja wpływom wewnętrznego środowiska przemiany materii, takich jak krążąca krew, chłonka i płyny pozakomórkowe. W miarę wzrastania i docierania do powierzchni skóry zewnętrzne warstwy włosa rogowacieją, wiążąc w ten sposób wszelkie zebrane do tego momentu tworzenia się włosów, produkty przemiany materii. Ten proces biologiczny jest dla nas odzwierciedleniem i trwałym zapisem aktywności metabolicznej organizmu zachodzącej w tym okresie.

Ustalenie poziomu obecności pierwiastków śladowych we włosach jest wysoko zaawansowaną techniką analityczną. Przeprowadzona zgodnie ze standardami i odpowiednio zinterpretowana, może być wykorzystana jako narzędzie pomagające określić niedobór lub nadmiar pierwiastków śladowych oraz zachwianie równowagi biochemicznej ustroju. Analiza zawartości pierwiastków śladowych tkanek jest dla lekarzy czułym wskaźnikiem długoterminowego wpływu jaki na włosy ma stosowana dieta, stres i metale toksyczne.

WYNIKI TESTÓW LABORATORYJNYCH I WYCZERPUJĄCY RAPORT, KTÓRY JEST DO NICH DOŁĄCZONY NIE POWINNY BYĆ TRAKTOWANE JAKO WYŁĄCZNE DANE DIAGNOSTYCZNE. ANALIZA TA JEST JESZCZE JEDNYM ISTOTNYM ŹRÓDŁEM INFORMACJI DLA LEKARZA.

WYNIKI TESTÓW LABORATORYJNYCH UZYSKANE ZOSTAŁY W LICENCJONOWANYM LABORATORIUM BADAŃ KLINICZNYCH STOSUJĄCYM PROCEDURY ANALITYCZNE ZGODNE Z PROTOKÓŁEM RZĄDOWYM (USA) I STANDARDAMI USTALONYMI PRZEZ FIRMĘ TRACE ELEMENTS, INC., USA. INTERPRETACJA OPARTA NA TYCH WYNIKACH JEST OPRACOWANA NA PODSTAWIE PRAC BADAWCZYCH PROWADZONYCH PRZEZ DR DAVIDA L. WATTS'A (TRACE ELEMENTS, INC.)

Laboratorium Pierwiastków Śladowych Sp. Jawna
ul. Biskupia 38/6, 04-216 Warszawa, Polska,
tel./fax: +48-022 879 81 62

 
wejdź